Otázky a odpovědi

1. Proč vám nestačí vytvářet investiční portfolia z tradičních aktiv, jako jsou akcie, dluhopisy a jejich deriváty?

Když jste na finančním trhu pro vaše klienty déle než 20 let jako já, začnete mít plné zuby nepředvídatelnosti akciových trhů, které jsou silně kolísavé. Působí na to velmi dramaticky krize a války. Už pro své dlouholeté klienty chcete něco, co by mělo vysoký, pevný, očekávatelný výnos a aby mohli z produktu aspoň občas vybírat A to při vysokém bezpečí. 

U akcií či jejich OPF sice vybírat kdykoliv můžete předčasně, ale zase to může být v dobách, kdy jejich ceny jsou blízko historického dna.

U korporátních dluhopisů podobně, ale je tu problém se slabým výnosem od silných firem a v době investice se nedá předčasně nic vybrat, zakazuje to prospekt schvalovaný ČNB a zákon o dluhopisech. 

U spořících účtů je výnos dán právem bank jednostranně si hrát se sazbou úročení. Na nejlepší sazby drtivá většina klientů nedosáhne, protože tohle banky nechtějí - proto u těchto účtů je spousta podmínek. A dostupnost těch peněz kdykoli je klientovi v praxi k ničemu - on stejně důležité nákupy do jeho spotřeby v životě nejméně několik měsíců plánuje. Na blesková rozhodnutí koupit něco do spotřeby jsou tu běžné bankovní účty a jim konkurovat nechceme.

Drahé kovy se na tvorbu dlouhodobého zisku moc nehodí, protože jejich okamžitá hodnota je dána jen poptávkou a nabídkou, nic se nevyrábí, žádný zisk se netvoří. Zlato určitě není pro mnoho investorů vhodné a doporučil bych, aby tvořilo max. 5% jejich majetku (je na chleba i v době války). Je-li někdo vyložený fanda, pak bych doporučil technologické hity jako je stříbro či platina. 

A investiční byty? Je to v naší zemi velmi oblíbený investiční nástroj, ale roční hrubé výnosy z nájmu průměrně 5,5% z pořizovací ceny nejsou zase tak zajímavé. Musíte se o ten majetek starat, vybydlený byt je k pláči, ale majitele, nikoliv odcházejícího nájemníka. Návratnost kapitálu je u bytů na dlouho. Ale je ovšem pravda, že si na majetek můžete sáhnout a neuteče vám na Bahamy.

Náš produkt je užitečný kompromis. Sice je pravda, že je nemožné dosahovat nejvyššího myslitelného výnosu s absolutním bezpečím a s bleskovou likviditou, ale tohle ani klient nepotřebuje. Stačil by mu velmi přijatelný kompromis, když jej hledáte, nebo dokonce tvoříte, jako my.  A proto jsme se do toho pustili. Je to CLEVER Contract, protože to je prostě pro klienta chytrá smlouva na chytré dosahování jeho investičních cílů.

2. Jaká je podstata vašeho investičního nástroje? 
 

Po právní stránce je CLEVER Contract dlouho známá věc, robustně zajištěná zápůjčka, s atraktivními parametry pro klienta. Z pohledu klienta je to také investice. 

Náš nástroj proto klientům poskytuje velmi vysoké bezpečí, atraktivní výnosy a dostupnou likviditu, dokonce opakovaně. 

Při používání našeho nástroje CLEVER Contract se nemusíte se stát vzdělaným a aktivním investorem, abyste spolehlivě bohatli. Úročení 7% p.a. je hladina úročení u nás ta minimální! Nástroj jsme vytvořili ve spolupráci se silnou českou firmou, která působí ve velmi perspektivním a ziskovém odvětví průmyslu a o parametrech jsme dlouho vyjednávali, známe ji přes 3 roky. To nejcennější je, že se dá předčasně vybírat a výnosy jsou nejen vysoké, ale i zcela jasně předvídatelné, je na ně právní nárok. O našem smluvním partnerovi se dozvíte vše na osobní schůzce, navštívíme vás!

3. Můžete nyní alespoň naznačit obor podnikání a vybraná čísla z hospodaření vašeho smluvního partnera?

ANO. My smíme aspoň naznačovat, dokud se s vámi nesejdeme osobně :-). V prvním seznámení s naším růstovým nástrojem CLEVER Contract úmyslně nejsme zcela konkrétní, jde o přání prvotní anonymity našeho smluvního partnera. Přesné a všechny nám dostupné informace o něm sdělujeme osobám, které mají vážný zájem o více informací a ty poskytujeme pouze osobně. Pak i veškeré reklamní materiály a výpočtové modely jsou přesně na míru klientovým potřebám a je na nich i jméno tohoto smluvního partnera. 

Náš nástroj není určen každému, což vyjadřuje i spodní limit vstupu 1 mio Kč, ale zájemcům - rodinám, kde rodiče pracují ve vrcholovém a středním managementu českých firem a rádi by se zbavili nepříjemných vlastností tradičních investičních nástrojů. Přesto je růstový nástroj CLEVER Contract velmi oblíbený i v jiných segmentech našich klientů, třeba u lékařů a studentů.

Tak tedy, náš smluvní partner je silná firma ze strategického odvětví českého průmyslu, moderní energetiky. Podniká ve skupině 5 firem. Zabývá se vývojem a stavbou autonomních zdrojů elektrické energie pro domácnosti a průmysl. Je v tom velmi úspěšná a úzce spolupracuje s průmyslovými giganty, jako je ČEZ, nebo Škodovka. Na trhu je 22 let a má 40 inženýrů, kteří vytvářejí konstrukční díly lokální elektrárny, v kombinaci sběru solární energie, vlastního řešení baterií na její úschovu, výkonové a obslužné elektroniky a software k monitoringu takového řešení. To způsobuje velké úspory v životních nákladech rodin. Vyrábí též nabíjecí stanice pro elektromobily, z domova či např. z pouliční lampy. 2 nejvýznamnější členové skupiny vytvářejí dominantní účetní výsledky a v součtu jsou takovéto: 

2023 ... Ze závěrkových účetních výkazů Rozvaha a Výkaz zisků a ztrát je zřejmý celkový obrat téměř 563 mio Kč a hospodářský výsledek před zdaněním téměř 115 mio Kč. Aktiva a pasiva v součtu činí více než 276 mio Kč, vlastní kapitál v součtu činí přes 139 mio KčTyto výkazy proti roku 2022 dokládají silný růst obratu a zisku, firma už expandovala i do zahraničí a je na špičce v technologiích, například v měničích (usměrňovače a střídače) jsou první v Evropě, jejich baterie mají nevídanou životnost 10 000 nabíjecích cyklů. Skupina cílí na rodinné domy a rezidenční souvislou zástavbu, ale i na průmysl. Jejich rychlý růst obratu vytváří potřebu dalšího financování provozu, aby nemuseli objednavatelům domácích elektráren účtovat více než naprosto nezbytné minimální zálohy. Současně je toto podnikání velmi rentabilní, což dává vám, klientovi prostor zajímavě zhodnocovat vaše rezervy, když náš nástroj využijete.

4. Je váš investiční nástroj dostupný i jinde? 

Není. Získáte jej výhradně přes naši společnost a její externí spolupracovníky. K distribuci jsme vytvořili modelační program, jeho ukázky naleznete zde na webu. Modelační výstupy z nástroje CLEVER Contract lze stáhnout a pohodlně studovat doma ještě před naší návštěvou. Pokud jste klient, budeme vám navrhovat individuální řešení. Týká se to i firem a jejich rezerv.